Ukrayna Parsiyel Taşımacılık

  • Home
  • Ukrayna Parsiyel Taşımacılık

Mark Multimodal olarak, Ukrayna’ya ihracat yüklerinizi İstanbul’daki merkez yerleşkemizde bulunan 5000 metrekarelik depomuzda konsolide ederek haftalık düzenli çıkışlarla parsiyel taşımacılık servisi sunuyoruz. Ukrayna’ya parsiyel olarak her türlü yükünüzü güvenle ve hızla taşıyor, bu esnada oluşabilecek her türlü talebinize karşılık verebilmek için ulaşılabilir kalmaya özen gösteriyoruz. Bu sayede ülkemizin ticaretine katkı sağlarken, bölgede bulunan yaygın network ağımızla da müşterilerimize özel çözümler üretiyoruz. Ayrıca Ukrayna taşımalarında müşterilerimize özel olarak hızlı ve ekonomik fiyat teklifleri sunuyoruz.

Detaylı Bilgi ve Navlun Teklifi

Ukrayna parsiyel taşımacılık hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak ve Ukrayna parsiyel taşımacılık navlun teklifi almak için ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye’den Ukrayna’ya İhracat

Ülkemiz, Ukrayna’ya çoğunlukla tekstil ürünleri, dokuma eşya, motorlu taşıtlar, meyve, sebze ve tohum ihraç etmektedir. Ticaret Bakanlığı’nın yayınladığı 2018 yılına ait verilere göre Türkiye’den Ukrayna’ya 1 milyar 466 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirilmiştir.

 

Türkiye’nin Ukrayna’dan İthalatı

2018 yılı verilerine göre Türkiye, Ukrayna’dan 2 milyar 645 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirmiştir. Türkiye’nin Ukrayna’dan ithal ettiği başlıca ürünler; demir-çelik, soya fasulyesi, adi metaller, hayvansal ve bitkisel yağlardır.

 

Türkiye ile Ukrayna Arasındaki Ekonomik İlişkiler

Türkiye ile Ukrayna arasındaki ticari ilişkilerin temel dayanağı iki ülke arasında 4 Mayıs 1992 tarihinde imzalanan ve 20 Nisan 1994 tarihinde yürürlüğe giren Ticaret ve Ekonomik İşbirliği Anlaşmasıdır. 24-25 Ocak 2011 tarihinden itibaren Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey (YDSK) mekanizması sayesinde iki ülkenin ilişkisi “stratejik ortaklık” düzeyine yükseltilmiştir. Şimdiye kadar 6 defa toplanan YDSK çerçevesinde iki ülke arasında başta 1 Ağustos 2012’de yürürlüğe giren Vize Muafiyeti Anlaşması olmak üzere pek çok belge imzalanmıştır.

TÜİK verilerine göre, Türkiye -Ukrayna arasında 1996 yılında 1 milyar dolar olan toplam dış ticaret hacmi, 2008 yılında 8,2 milyar dolara yükselmiştir. Küresel kriz nedeniyle 2009 yılında  %  49 azalışla 4,1 milyara gerilemiştir.  2013 yılında tekrar 6,7 milyar dolara yükselmesinin ardından, Ukrayna’da meydana gelen siyasi ve ekonomik olaylar sonucu, 2014’te 5,9, 2015’te 4,5, 2016’da 3,8 milyar dolara gerilemiştir. 2017 yılında % 9’luk bir artışla 4,1 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. 2018’de bir önceki yıl ile aynı seviyelerde seyreden ticaret hacminin 2023 yılında 20 milyar dolar seviyesine yükseltilmesi hedeflenmektedir.

Detaylı Bilgi ve Navlun Teklifi

Ukrayna parsiyel taşımacılık hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak ve Ukrayna parsiyel taşımacılık navlun teklifi almak için ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Komple Taşımacılık