Rusya Parsiyel Taşımacılık

  • Home
  • Rusya Parsiyel Taşımacılık

Mark Multimodal olarak, ana güzergahlarımız arasında yer alan Rusya’ya her türlü parsiyel yükünüzü güvenle ulaştırıyoruz. Öz mal filomuz ve 45’lik konteynerlerimizin avantajlarını sunduğumuz bu rotada, ekonomik bir çözüm sağlarken, aynı zamanda bu bölgeye ürün ihraç eden üreticilerimize de destek olmaktayız. İstanbul’daki merkez yerleşkemizde yer alan 5000 metrekarelik depomuzda, tüm parsiyel yüklerinizi konsolide ederek her hafta Çarşamba ve Cuma günleri düzenli çıkışlar gerçekleştiriyoruz.

Detaylı Bilgi ve Navlun Teklifi

Rusya parsiyel taşımacılık hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak ve Rusya parsiyel taşımacılık navlun teklifi almak için ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Rusya, coğrafi konumu itibariyle Türkiye’nin en önemli ticaret ortakları arasında yer almaktadır. Rusya Federal Gümrük Servisi rakamlarına göre Türkiye ile Rusya arasındaki ticaret hacmi 2018 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 15.7 artarak, 22 milyar 085 milyon dolardan 25 milyar 561 milyon dolara ulaşmıştır.

Türkiye’den Rusya’ya İhracat

2018 yılında Türkiye’nin Rusya’ya olan ihracatı 3 milyar 453 milyon dolar seviyesinde gerçekleşmiştir. Rusya’ya yapılan ihracatta ilk sırada 659 milyon 526 bin dolar ile yaş meyve ve sebze ürünleri ön plana çıkmaktadır. En fazla ihraca gerçekleştirilen sektörlerden diğerleri ise 453 milyon 572 bin dolar ile otomotiv ve 377 milyon dolarla kimyevi maddeler olmuştur.

Türkiye’nin Rusya’dan İthalatı

2018 yıl sonu rakamlarına göre Türkiye’nin Rusya’dan ithalatı 21 milyar dolar seviyesindedir. En çok ithal edilen ürünlerin başında petrol yağları, taş kömürü ve katı yakıtlar, demir-çelik ürünleri gelmektedir.

Türkiye ve Rusya Ekonomik İlişkileri

Oldukça eski bir geçmişe sahip olan Türkiye ile Rusya arasındaki ekonomik ilişkiler 1990’lı yıllardan sonra hızlı bir ivme yakalamıştır. Rusya’nın sahip olduğu doğal enerji kaynakları, iki ülke arasındaki ilişkilerin en önemli etkenleri arasında yer almaktadır. Özellikle Akkuyu Nükleer Santrali ve TürkAkım projeleri mevcut ilişkileri daha da ileriye taşımıştır.

Günümüzde iki ülke arasındaki yatırımların toplamı 10 milyar doların üzerine çıkmıştır. Rusya’da bankacılık, inşaat, hafif sanayi, otomotiv, beyaz eşya, cam üretimi ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren birçok Türk şirket bulunmaktadır. Aynı zamanda ülkemizde de 3000’den fazla Rusya sermayeli şirket yer alıyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) 2017 rakamlarına göre ülkemizde Rusya’ya ihracat yapan 5141 firma bulunuyor.

 

Detaylı Bilgi ve Navlun Teklifi

Rusya parsiyel taşımacılık hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak ve Rusya parsiyel taşımacılık navlun teklifi almak için ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Ukrayna Parsiyel Taşımacılık